...

Tworzenie stron internetowych od podszewki – jak to wygląda?

| Udostępnij:

W dzisiejszych czasach większa część życia rozgrywa się w Internecie, a rynek przedsiębiorstw nie jest tutaj wyjątkiem. Bez witryny internetowej ciężko jest wybić się wśród konkurencji i rozwinąć swoją markę. Jeśli więc chcesz osiągnąć sukces i pozyskać nowych klientów dla swojej firmy, zainwestuj w profesjonalną stronę internetową. Jak jednak znaleźć odpowiedniego wykonawcę godnego zaufania? Ile trwa tworzenie stron internetowych? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy z wykonawcą?

Strony internetowe stały się swoistą wizytówką każdej firmy. Niezwykle istotne jest więc, by zadbać o jak najlepsze wykonanie witryny – tylko oryginalna i dopracowana strona przyciągnie klientów i pozwoli Twojej firmie wybić się na rynku. Sukces Twojej witryny w głównej mierze będzie zależał od jej wykonawcy, dlatego przed rozpoczęciem współpracy warto rozważyć kilka podstawowych kwestii. Jeśli już na początku upewnisz się, że wszystkie aspekty współpracy są dla Ciebie odpowiednie, możesz uniknąć dodatkowych stresów i kosztów. Podczas rozmowy warto przede wszystkim dowiedzieć się, czy firma oferująca projektowanie stron internetowych świadczy kompleksowe usługi i co dokładnie jest zawarte w cenie wykupionego pakietu. Niemałe znaczenie będzie miało również to, czy wykonawca zapewnia wsparcie na każdym etapie tworzenia strony i czy można zgłaszać się do niego ze swoimi pytaniami, by mieć możliwość wprowadzania zmian i dostosowania witryny do własnego pomysłu. Najlepiej, jeśli Twoim projektem będzie zajmowała się jedna osoba, która koordynuje wszelkie prace. 

Ile trwa projektowanie stron internetowych? 

Tworzenie stron internetowych to dość złożony i skomplikowany proces, na który składa się wiele czynników. Aby zaprojektować stronę od podstaw, niezbędna jest nie tylko praca programisty, ale również udział grafika i copywritera. Wybierając wykonawcę, który oferuje kompleksowe projektowanie stron internetowych od A do Z, możesz więc znacznie skrócić czas oczekiwania na gotowy projekt i tym samym zagwarantować sobie spójność elementów na witrynie. Optymalnym wynikiem jest okres 4-6 tygodni, gdy pierwsze 14 dni przeznaczone jest na rozmowy z wykonawcą i dopracowywanie projektu, a pozostałe 2-4 tygodnie na prace programistyczne. 

Jak wygląda obsługa gotowej strony od wykonawcy? 

Choć w większości przypadków obsługa gotowej witryny internetowej nie należy do najtrudniejszych zadań, dla niektórych, a szczególnie dla laików, zrozumienie wszelkich mechanizmów na stronie może okazać się bardzo wymagające. Dlatego właśnie każdy profesjonalny i godny zaufania wykonawca powinien zapewniać swoim klientom wsparcie oraz pomoc w obsłudze strony internetowej. Obecnie wiele firm, które wykonują projektowanie stron internetowych na platformie WordPress, zapewnia również swoim klientom dokładny instruktaż lub szkolenie z korzystania z witryny oraz 30-dniowy okres wsparcia technicznego, dzięki czemu masz czas na naukę obsługi swojego projektu. Dość pomocna może okazać się również możliwość samodzielnej edycji – w ten sposób unikniesz potrzeby kontaktowania się z wykonawcą i oczekiwania na wprowadzenie zmian. 

Projektowanie stron internetowych a kwestie techniczne

Projektowanie stron internetowych to nie tylko kwestie estetyczne, ale również wiele aspektów technicznych, o które trzeba zadbać już na etapie wyboru wykonawcy. Firma projektowa powinna zapewnić bezproblemowe działanie witryny i poinformować o przewidywanej prędkości ładowania się strony. Dla optymalnego działania strony internetowe powinny odświeżać się z szybkością 1.5-3 sekund na urządzeniach mobilnych oraz poniżej sekundy na komputerach. 

Serwer i domena – wynajem czy zakup? 

Z finansowego punktu widzenia jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze wykonawcy będzie koszt serwera i domeny. Jeszcze do niedawna większość firm decydowała się na dzierżawę serwera i opłacanie go co miesiąc, co prędzej czy później może się stać bardzo kłopotliwe. W zależności od poziomu zaawansowania Twojej strony internetowej i wielkości serwera już po kilku latach może okazać się, że koszt opłacania miesięcznego abonamentu znacznie przewyższy cenę zakupu prostej strony za 1500 zł netto u jednego z wykonawców. Aby więc zapewnić sobie szansę na oszczędności, warto wybierać firmy wykonujące projektowanie stron internetowych, które w ramach jednej ceny oferują zarówno darmowy serwer, jak i domenę i certyfikat SSL na pierwszy rok współpracy. Jako zleceniodawca stajesz się wówczas właścicielem wykupionego serwera oraz domeny i nie ponosisz już żadnych dodatkowych kosztów za ich wynajem. 

Obsługa graficzna i prawna strony internetowej

Strony internetowe powinny oddawać w pełni charakter firmy, dlatego przed podjęciem współpracy z wykonawcą warto upewnić się, że zaprojektuje on stronę spójną z Twoją marką. Jeśli zależy Ci na wykorzystaniu własnych zdjęć i grafik, również zaznacz ten fakt realizatorowi projektu. Powinny one zostać umieszczone w taki sposób, by nie straciły na jakości, a jednocześnie były pięknie wyeksponowane. Niezwykle istotne są również kwestie prawne współpracy, takie jak regulaminy i polityka prywatności, dlatego wykonawca powinien szczególnie o nie zadbać. Co więcej, już przed podjęciem współpracy należy uzgodnić szczegółowe warunki współpracy, by uniknąć zaskoczeń, niedopowiedzeń i dodatkowych kosztów. 

Tagi:

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.